:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

ثبت نام در سامانه بازیابی رمز عبور
1394/02/05 20:56:34
رییس جشنواره عکس «قاب‌های بهشتی»:
لحظات عاطفی با شهدا جاودانه می‌شود/ انتشار کتاب آثار سه دوره
رییس جشنواره عکس «قاب های بهشتی» از اینکه قرار است کتاب عکس سه دوره جشنواره تا خرداد ماه منتشر شود خبر داد و درباره دیگر جزییات جشنواره توضیحاتی ارایه کرد.

سعید آلادپوش درباره شکل گیری جشنواره عکس «قاب های بهشتی» که امسال سومین دوره آن برگزار می شود، گفت: گلزارهای شهدای سراسر کشور براساس برنامه های خاصی که وجود دارد توسط دستگاه های ذیربط ساماندهی می شوند. در این گلزارها نشان هایی بومی وجود دارد که جزو شاخصه های فرهنگی هر منطقه محسوب می شود و بخش عمده ای از این نشان ها در حقیقت عاطفی هستند و می توانند به تصویر کشیده شوند.

رییس جشنواره عکس «قاب های بهشتی» در توضیح خود از ایده این جشنواره عنوان کرد: زمانیکه پدر و مادرها در کنار فرزندان شهیدشان در گلزارها حضور می یابند نشان هایی همچون خنچه عقد، گل آرایی ها، وسایل تزیینی و... با خود همراه می کنند و در قدم اول قصد ما این بود که این نشان ها را به عنوان عکس در قاب ها ثبت کنیم تا ماندگار شود و البته موضوع جشنواره به همین محدود نشد و بندهای دیگری نیز بر اساس فراخوان در فهرست موضوعات قرار گرفت.

نظر جامعه را به سمت شهدا و یادگارهای آنها در جامعه جلب می کنیم

وی با بیان اینکه اوج عاطفه هر پدر و مادری برای فرزند اتفاق می افتد، یادآور شد: حضور خانواده ها، بستگان و یاران بر سر قبور شهدا لحظاتی عاطفی و زیبا را رقم می زند که ثبت آنها در قاب عکس از اهداف جشنواره است و ما از این فرصت استفاده می کنیم تا به سهم خود سالی یک بار نظر جامعه را به سمت شهدا و یادگارهای آنها در جامعه جلب کنیم.

آلادپوش در ادامه گفت: خدا را شاکریم که امسال سومین بار است که سال خود را با یاد شهدا آغاز می کنیم. ما برنامه هایی داریم که بعد از داوری ها اعلام خواهد شد که البته باید به تصویب برسد و امکانات هم فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه امسال کتاب تصویر سه دوره از جشنواره با هم به چاپ می رسد، عنوان کرد: علی رغم اینکه در ۲ دوره گذشته موفق به چاپ کتاب نشدیم ولی امسال کتاب هر ۳ دوره جشنواره به چاپ خواهد رسید و تلاش خواهیم کرد حداکثر در خرداد ماه این کار به انجام برسد.

امکانات سامانه تخصصی برگزاری جشنواره «قاب های بهشتی» 

رییس جشنواره عکس «قاب های بهشتی» همچنین درباره سامانه تخصصی برگزاری جشنواره در این دوره سخن گفت و بیان کرد: این سامانه امکانات خوبی را برای شرکت کنندگان فراهم کرده است. افرادی که در این سامانه ثبت نام می کنند، می توانند تا آخرین روز بارگذاری آثار، آنها را تعویض کنند. در ضمن کسانی که در این دوره در سامانه ثبت نام می کنند نیازی به ثبت نام در دوره های دیگر ندارند.

وی ادامه داد: همچنین این سامانه اجازه برگزاری چندین مرحله داوری به صورت آنلاین را دارد و اگر داوران بخواهند، می توانند به طور مثال مرحله اول داوری را به صورت آنلاین و مرحله دوم را حضوری برگزار کنند.

آلادپوش بیان کرد: قابلیت دیگر این سامانه هم این است که اگر نهاد و یا سازمانی مایل باشد می تواند از طریق این سامانه جشنواره عکس برگزار کند.